Mennyit keresnek a BGF-en végzett pályakezdők?
A célzott álláskeresés során nagyjából minden ötödik elküldött önéletrajzból lesz állásinterjú; a sikeres...
A célzott álláskeresés során nagyjából minden ötödik elküldött önéletrajzból lesz állásinterjú; a sikeres...
Szerencsések az idén végző amerikai egyetemisták: ők az elsők, akiknek - viszonylag - kedvezőek a munkavállalási...
Pesszimisták az amerikai hallgatók – derül ki egy friss felmérésből.
A frissdiplomás munkanélküliség nemcsak itthon, hanem Európa más országaiban is komoly problémát jelent – a Home College Learning összegyűjtötte azokat a lépéseket, amelyeket érdemes megtenni az állásinterjú előtt.
Az egyetemi tanulmányok megkezdése előtt nem árt tisztában lenni azzal, hogy melyek a legjobban fizetett szakmák. A Huffington Post összegyűjtötte azokat a szakokat, amelyek elvégzése után senki nem fog anyagi gondokkal küzdeni.
A legjobb magyarországi egyetemek diplomáival még most sem jelent problémát az elhelyezkedés: a Szegedi Tudományegyetem hallgatóinak 93 százaléka az oklevél megszerzését követő fél éven belül állást talált, míg az ELTE-sek kétharmadának már az államvizsga előtt volt állandó állása.
IT, gépészet és pénzügy - ezeken a területeken még mindig hiány van diplomás munkaerőből, így a végzős hallgatók szinte azonnal el tudnak helyezkedni - derül ki a Workania legfrissebb kutatásából.
Biokémikus, orvos-kutató, betegápoló és belső ellenőr - aki ilyen szakmát választ, annak a következő években nem kell a munkanélküliségtől tartania. Az amerikai statisztikai hivatal összegyűjtötte azokat a területeket, ahol 2018-ig jelentősen nő majd a munkaerő iránti kereslet. A listán szereplő tíz szakma közül nyolc az egészségügyhöz és a szépségápoláshoz, egy a pénzügyi szolgáltatásokhoz, egy pedig az információs technológiához kapcsolódik.
Mi a közös egy 26 éves, Lengyelországban élő informatikus hallgató, egy 21 éves, üzleti menedzsment szakos brit egyetemista és egy 26 éves, marketing szakos amerikai diák között? Saját honlapjukkal mindhárman dollármilliókat keresetek, mielőtt befejezték volna az egyetemet.
Január 18-án délelőtt 10 órától több mint 68 ezer diák írja a központi felvételi vizsgát matekból és magyarból az ország 555 helyszínén. Kövessétek velünk az eseményeket az Eduline-on, ahol a vizsga után diákvéleményekkel és szaktanári véleményekkel várunk titeket, később pedig jövünk a feladatlapokkal is.